تبلیغات
اسرار زمین - 10 کشف برتر 2010
اسرار زمین

all tha world is a puzzle

10 کشف برتر 2010

یکشنبه 17 بهمن 1389

10 ©4a (


رتبه 10: کشف تونل مرموز فرعون

مردی را که عکس می بینید  Zahi Hawass باستان شناسان  مصری است که بر روی پله های چوبی با قدمت 3300 سال ایستاده است این عکس در سال 2009 گرفته شده است اما پس از تحقیقات به عمل آمده در سال 2010 این کشف  به ثبت رسیده است این تونل پر رمز و راز به هیچ جایی ختم نشده است در واقع این طور به نظر می رسد که نیمه کار رها شده است.

پس از 3 سال تحقیق و پیدا کردن آثار باستان متعدد و خروج آنها از تونل توسط یک سیستم ریلی (که در شکل در سمت چپ مشخص است)  تیم در ماه جولای اعلام نمودند که به دیوار رسیده اند

این طور به نظر می رسد که کارگران زمان باستان کار خود را پس از حفر 174 متر متوقف نموده اند.

رتبه 9: کلبه ای به نام  کپسول زمان

تقریبا یک قرن  از کشف و ورود اولین انسان به قطب جنوب که کسی نبود جز کاپیتان Robert Falcon Scott می گذرد پس از 100 سال کارشناسان باستان شناسی تلاش کردند تا این کلبه را حفظ نمایند (عکس فوق متعلق است به سال آگوست 2006 در Antarcticaحاصل تلاش آنها سبب شد این کلبه یکی از برترین کشفیات آثار باستانی امسال شود
best کشف باستانی برتر 2010time capsule hut revealed12 ancient landmarks vanishing titanic falling

Scott به همراه گروهش که 33 نفر بودند به در ژانویه سال 1912 به قطب جنوب رفتند و 4 کلبه ساختند سه کلبه تا ابد در زیر برف مدفون شده است  کلبه باقی مانده 15 متر طول و 7.6 متر عرض دارد. اسکات و چهار نفر دیگر از اعضای گروهش پس از اکتشاف قطب جنوب از Roald Amundsen نروژی شکست خوردند و جان خود را از دست دادند.

 

رتبه 8: ،Titanic نابود می شود

در تصویری که در تاریخ 1 سپتامبر بیست‌وپنجمین سالگرد کشف مجدد کشتی Titanic منتشر شد  چیزهای جدیدی را می توان دید، این کشتی به صورت قندیلی در زیر آب و در عمق  3800 متری اقیانوس آرام زنگ زده است این عکس و تصاویر دیگر منتشر شده در ماه آگوست هم نشان می دهد که این کشتی به آرامی در حال نابود شدن است.

best کشف باستانی برتر 2010time capsule hut revealed12 ancient landmarks vanishing titanic falling

هدف دانشمندان در حال حاضر آن است که با تصویربرداری صوتی، ردیاب‌های صوتی و ویدیوهای سه‌بعدی به صورت مجازی Titnic را در شکل فعلی خود حفظ کنند. البته آنها امیدوارند تا عمر باقی مانده کشتی را هم به دست آورند.

 

رتبه 7: آثار باستانی نابود می شوند

شما با مشاهده نقاشی‌های دیواری آسیب دیده در کلیسای ترکیه گویای بی توجهی به آثار باستانی است در شهر قرون وستایی آنی در کشور ترکیه کلیسایی وجود دارد که در منطقه‌ای نظامی در نزدیکی مرز فعلی ترکیه و ارمنستان واقع شده است.

best کشف باستانی برتر 2010time capsule hut revealed12 ancient landmarks vanishing titanic falling

در ماه  اکتبر سازمان میراث جهانی اعلام کرد  که این شهر یکی از12 منطقه فرهنگی است که در حال نابودی است .

 

رتبه 6: نتایج DNA پادشاه توت‌

پادشاه Tut، مشهورترین فرعون مصر باستان  است که امروزه او را به نام  پسر طلایی دوران مصر باستان می خوانند .

best کشف باستانی برتر 2010time capsule hut revealed12 ancient landmarks vanishing titanic falling

اگرچه این طور که به نظر می رسد  او زندگی چندان مرفهی نداشته است زیرا وی در دوران سلطنتش، وضعیت جسمی مساعدی نداشت که بتوان او را فرزند خدا نام نهاد (لقب فرعونیان) در ماه فوریه گذشته (2010)، آزمایش‌های DNA نشان داد پادشاه Tut یکی از فراعنه ضعیف بوده است که احتمالا  به بیماری  مالاریا و ناهنجاری‌های استخوانی مبتلا بوده است.

رتبه 5: معبد اسطوره ای

یک معبد 1000 ساله قدیمی پیچیده (همراه با تعداد زیادی مردم قربانی شده  که گویی به مرگ دسته جمعی مبتلا شده بودند) یافت شد این معبد که در شمال پرو قرار دارد در ماه ژانویه کشف شد.
10کشف باستانی 2010 acient lost amazon complex found; shapes seen by satellite

یک کشف پیچیده نزدیک به مکان فوق وجود دارد که در میان سالهای 2006 تا 2009 اتفاق افتاده است و بقایای یک شهر قدیمی است که باستان شناسان معتقدند این عکس دیجیتالی نیز قسمتی از آن شهر می باشد که مردمانش به خدایان تقدیم شده اند، این عکس و کشف جدید سال 2010 وقایعی بیشتر و گسترده تری را نسبت به آنچه موسوم بوده و عقاید این قوم و قبیله نشان می دهد

تمدن قبیله فوق الذکر مربوط به افسانه Naylamp خدای تمدن آن زمان در شمال شرقی پرو می باشد که در قرن 8 پایه گزاری شده است .

رتبه 4: لیزر شهر مایا را نمایان کرد

بردهای هوایی لیزری به داخل جنگلهای بارانی راه یافتند  و به این ترتیب باستان شناسان کشفیات جدیدی را در مورد شهر کهن مایا کشف نمودند آنان با استفاده از به نقشه برداری لیزریبه این مهم دست یافتند.
10کشف باستانی 2010 acient lost amazon complex found; shapes seen by satellite

این اتفاق که در ماه آوریل سال 2009 رخ داد این هواپیما که مجهز به سیستم نقشه برداری لیزری است بر فراز آسمان مایا به پرواز در آمد و به نقشه برداری و عکس برداری سه بعدی پرداخت، این شهر که در غرب بلیز واقع شده شده است کشفیات جدیدی را به دانشمندان و محققان نشان داد آنها با انجام این عمل و در حین این پروژه در یافتند که کنند مایا بسیار بزرگ تر از آن چیزی است که قبلا تصور می کردند این برنامه 4 روزه آشکار کننده بشیاری از ابهامات و جزئیات این شهر همچون ساختمان‌ها، جاده‌ها و دیگر خصوصیات آن بوده است یافته های آنان که رتبه 4 کشف باستانی سال 2010 را به خود اختصاص داد در ماه می گزشته در کنفرانس بین المللی باستان شناسان تامپا راوه گردیده است.

 

رتبه 3: دنیای گمشده آمازون

صدها دایره ، مربع و اشکال هندسی دیگر در زیر انبوه درختان جنگلهای آمازون پنهان شده اند و با دیدن آنها (مانند شکل زیر) باستان شناسان را متقاعد ساخت که در روزگاران کهن در این انبوه درختان جامعه ای زندگی کرده است.
10کشف باستانی 2010 acient lost amazon complex found; shapes seen by satellite

شروع این عکس برداری ها و تصاویر ماهواره ای در سال 1999 بود و در این زمان 11 ساله محققان 200 منطقه جغرافیایی را که در آنها عملیات خاکریزی و خاکبرداری و به بیانی امکان زندگی وحود داشته است، کشف کرده اند فاصله این مناطق حدود 250 کیلومتر برآورد شده است دانشمندان بر این باورند که بیش از آنچه آنها یافته اند مناطق کشف نشده در این جنگل وجود دارد و میزان  آن را 10 برابر آنچه کشف شده تخمین زده اند اگرچه علت ساخت آنها هم همچنان برای باستان شناسان و محققان این رشته مبهم است.

 رتبه 2: کشتی نوح کشف شد؟

تیمی از مسیحیان پروتستان ادعا کردند که آنها بقایای کشتی نوح را زیر برف و بقایای آتشفشانی کوه‌های آرارات ترکیه در ماه آوریل یافته اند.
10کشف باستانی 2010 acient lost amazon complex found; shapes seen by satellite

اگرچه برخی از باستان شناسان و مورخان این ادعا را جدی نگرفته اما مستندات مدعیان کسب رتبه 2 کشفیات 2010 را به دنبال داشت.

 رتبه 1: راز کتیبه بحرالمیت

"طومارهای بحرالمیت" حدود نیم قرن قبل در 11 غار قمران در شمال غربی بحرالمیت کشف شدند. از آن زمان دانشمندان و باستان شناسان در تلاش برای کشف و رمزگشایی این دست نوشته و کشف خاستگاه واقعی آنها بوده اند اکنون گروهی از محققان موسسه ملی فیزیک هسته ای ایتالیا با استفاده از یک برخورد دهنده ذرات موفق شدند راز خاستگاه بخشی از این دست نوشته را فاش کنند.
10کشف باستانی 2010 acient lost amazon complex found; shapes seen by satellite

این دست نوشته محتوی 900 سند است که بر روی پوست شتر نوشته شده است. تاریخ تدوین این طومارها بین 200 قبل از میلاد تا 70- 60 بعد از میلاد محاسبه شده اما تاکنون مشخص نبود که آیا این متون در همان منطقه نوشته شده اند و یا درجای دیگری ایجاد و سپس منتقل شده اند. تجزیه های کروم و بروم در آب بحرالمیت کاملا با میزان عناصر بازمانده در این پوستها سازگاری داشت این مقایسه با استفاده از دسته پرتوهای پروتون 3/1 مگاولت که توسط برخوردهنده ذرات "تاندم" در موسسه فیزیک هسته ای ایتالیا تولید شده بودند، انجام شد و تائید کرد که خاستگاه این دست نوشته های در همان منطقه بحرالمیت بوده است.  همچنین رمزگشایی فنجانی مرموز که در تونل‌های اورشلیم (بیت‌المقدس) از زیر خاک بیرون آمده، ممکن است به حل یکی از بزرگ‌ترین معماهای کتاب مقدس کمک کند. چه کسی طومارهای بحرالمیت را نوشته است؟

سرنخ‌های جدیدی که در گذشته به دست آمد، این طور نشان می‌دهد که این طومارها که شامل برخی از قدیمی‌ترین متون شناخته‌شده انجیل است، گنجینه‌های متنی چند گروه بوده‌اند که در طی دوران جنگ مخفی شده‌اند. آن‌ها حتی ممکن است گنجینه بزرگ معبد اورشلیم باشند که طبق افسانه‌ها، «صندوق عهد» که یادگار موسی (ع) است، در آن‌جا نگهداری می‌شود.


منبع:

http://news.nationalgeographic.com/news/2010/12/photogalleries/101214-best-of-2010-science-archaeology/#/egypt-seti-tomb-tunnel-zahi_22991_600x450.jpg

و تاریخ ایران و جهان
فهرست وبلاگ

پیوندهای روزانه

طبقه بندی

آرشیو

نویسندگان

پیوندها

نظرسنجی

  نظر شما در مورد وبلاگ من چیه؟

آمار وبلاگ

 • کل بازدید :
 • بازدید امروز :
 • بازدید دیروز :
 • بازدید این ماه :
 • بازدید ماه قبل :
 • تعداد نویسندگان :
 • تعداد کل پست ها :
 • آخرین بازدید :
 • آخرین بروز رسانی :

جستجو

آخرین پستها


مترجم سایت

مترجم سایت

mouse code

كد ماوس